Apartament Kraków, Głowackiego 64m2

Projekt wnętrza apartamentu dla trzyosobowej rodziny z dzieckiem w wieku przedszkolnym został zaplanowany ściśle wg potrzeb Inwestorów.
Pani Domu marzyła o niebieskiej kuchni połączonej z drewnem. Wnętrze miało być spokojne i stonowane, sprzyjające wypoczynkowi.
Kolorystyka z niebieskimi elementami przewija się przez całe mieszkanie z wyjątkiem sypialni, gdzie przechodzi w turkusy.
Przestrzeń dzienna została lekko zmodyfikowana (powiększona) tak, by zmieściła się jadalnia ze stołem, gdyż na tym bardzo zależało Inwestorom.
Kuchnia jest bardzo praktyczna: poprzez zastosowanie wyspy uzyskaliśmy dłuższe blaty, które są bardzo istotne dla osób lubiących gotować. Wyspa posiada podnoszoną część od strony hokerów- w ten sposób staje się jeszcze bardziej wygodna w przypadku, gdy goście mają ochotę na mniej oficjalne spotkanie niż przy stole. Okrągły stół jest idealny do małych przestrzeni. W kuchni elementem ozdobnym jest wzorzysta podłoga z płytek Marazzi, która bardzo ładnie współgra z niebieskimi frontami. Ażurowa ściana przesłaniająca wyspę to dyskretne wydzielenie strefy kuchni i jadalni, ale nie zabiera światła, jest lekka i funkcjonalna- na poprzeczkach można ustawić donice na zioła i stworzyć „zieloną ścianę” modyfikowana wg potrzeb.
Pokój dziecka został zaplanowany tak, by rósł wraz z pociechą. Regały z Ikea, narazie ustawione pionowo pewnie za kilka lat zmienią położenie, by pomiescić książki szkolnego dziecka, w pokoju przy oknie zostanie wstawione biurko. Na ścianie motyw podróżniczy będzie długo „na topie”, a boazeria przy łóżku ochorni ścianę przed „małymi rączkami”.
Sypialnia w mieszkaniu, ze względu na powiększenie salonu lekko się zmniejszyła, jednak ten zabieg nie wpłynął znacząco na funkcjonalność pomieszczenia. Pikowany zagłówek to panele Fluffo w pięknym turkusowym kolorze, na ten sam kolor pomalowana została ściana za łózkiem. Dekoracją sypialni są dwie bambusowe lampy, które zawieszone asymetrycznie ocieplają sypialnię Inwestorów a po włączeniu światła generują wzorki z cieni na ścianie.