Dom pod Krakowem 220m2

Projekt domu pod Krzeszowicami przeznaczony był dla rodziny z jednym dzieckiem.
Dom powstawał etapami jako kompleksowy projekt architektury i wnętrz.
Inwestorom zależało na ponadczasowym nowoczesnym wnętrzu, które będzie na tyle uniwersalne, by przetrwało jak najdłużej w niezmienionym stanie.
Projekt został podzielony na strefy, w której przeplatają się drewno, beton, biel ścian i czarne akcenty wykończeniowe.
Biała kuchnia to serce domu. Z wyspą niczym statek jako centrum dowodzenia. To miejsce jest najbardziej popularne w domu: to tu córka Inwestorów często odrabia lekcje, tu przesiadują znajomi, tu powstają ciekawe eksperymenty kulinarne.
W strefie wejściowej (wiatrołap), kuchni, pokoju hobby zaproponowaliśmy wylewkę betonową zamiast płytek. W ten sposób można uniknąć fug.
Rozkładany stół z Bo Concept pozwala urządzać całkiem pokaźne przyjęcia, a olbrzymia i wygodna sofa Sits bez obaw pomieści wszystkich zaproszonych gości.
Tymczasowo przestrzeń pod schodami została przeznaczona na kącik zabaw córki Inwestorów, a jak dziewczynka będzie starsza, będzie tam miejsce na ładne kwiaty, które uwielbia Pani Domu.
W domu zaplanowaliśmy dwie łazienki. Jedną niedużą na parterze z prysznicem i dużym lustrem (by powiększyć optycznie przestrzeń) oraz drugą, wygodną z dużą wanną i prysznicem na piętrze, która spełnia rolę łazienki „rodzinnej”. W tej drugiej zamiast tradycyjnych gresów na podłodze zastosowaliśmy bardzo duże spieki, by ograniczyć ilość fug. Dało to bardzo elegancki efekt.
Sypialnia urządzona została bardzo przytulnie oraz połączona jest z wygodną garderobą. Oprócz sporego łóżka zaplanowaliśmy w sypialni kącik do czytania, w którym znalazło się miejsce na wygodny fotel Natuzzi w żółtej tapicerce.
Pokój córki Inwestorów zaprojektowaliśmy tak, by rósł wraz z dziewczynką. Spokojna kolorystyka i tapeta w drzewa z budkami dla zwierzątek leśnych to dość popularny motyw w pokojach dziecięcych, ale jest bardzo uniwersalny pod względem doboru tekstyliów i dodatków.
Projekt wnętrza to inwestycja na lata, dlatego warto dokładnie przemyśleć wszystkie potrzeby obecne i te, które mogą stać się ważne w najbliższej przyszłości.